Přeskočit na obsah

Kryolipolýza je neinvazivní metoda redukce lokalizovaného tuku, která využívá k rozpadu tukových buněk chladu. Tato dnes již tradiční metoda modelace těla si získala značnou oblibu pro svou velkou účinnost. V našem showroomu pracujeme s přístrojem BIOTEC ITALIA – BIOSHAPE, což je evropský výrobce přístrojů a vybavení pro estetický obor s tradicí výroby 30 roků. Přístroj má dva nasávací aplikátory, takže můžeme proceduru provést zároveň ve dvou partiích.

Co je to vlastně kryolipolýza?

Kryolipolýza je moderní technologie určená k efektivnímu odstranění tuku v problematických partiích. Procedura je vhodná pro klienty, kteří chtějí eliminovat tuk v problematické partii bez rizik operace. Kryolipolýza prokazatelně ničí tukové buňky a svým efektem je srovnatelná s klasickou liposukcí. Na rozdíl od ní je však kryolipolýza komfortní a šetrná metoda. S její pomocí tak dosáhneme dobrých estetických výsledků. Kryolipolýza je proces, který je schválený americkou FDA.

Jak kryolipolýza funguje?

Při kryolipolýze se využívá neinvazivního chlazení tukové tkáně k vyvolání rozpadu tukových buněk, a to bez poškození jiných buněk nebo tkání. Tukové buňky jsou na chlad mnohem citlivější než jiné buňky, což umožňuje dlouhodobé, kontrolované chlazení tkáně, které vede k selektivnímu poškození tuku a šetří jiné tkáně. Chlad se při kryolipolýze aplikuje 45 minut, což způsobuje, že se tukové buňky začnou hroutit, až jsou nakonec zlikvidovány úplně. Díky principu řízeného zmražení podkožního tuku v problematických partiích dokáže kryolipolýza krystalizovat obsah tukových buněk a způsobit tak jejich rozpad. Dochází tak k apoptóze, tedy řízené smrti buňky. Odumřelé tukové buňky jsou tak odplavovány z těla přirozenými metabolickými pochody a lymfatickým systémem. Tento proces tak vede k postupnému úbytku tukové vrstvy v problematické oblasti.

Jak přesně kryolipolýza probíhá?

Během kryolipolýzy ležíte na lehátku. Problematická partie s lokalizovaným tukem je překryta speciální membránou napuštěnou nemrznoucím gelem, aby se chránil povrch pokožky. Poté je spuštěn proces nasávání tuku do chladicí hlavice. Během nasátí můžete chvíli cítit nepříjemný pocit, způsobený podtlakem. Také během spuštění procesu kryolipolýzy můžete krátkodobě mít nepříjemný pocit chladu. Během krátké doby ale nepříjemné pocity odezní a můžete odpočívat. Celý proces trvá 50 minut. Po ukončení kryolipolýzy je opatrně odstraněna nasávací hlavice a celá oblast se zlehka promasíruje. Pokožka po kryolipolýze může být lehce zarudlá a napjatá. Po kryolipolýze můžete vyrazit do práce, jelikož s ní není spojeno žádné omezení. 

Co mohu po kryolipolýze očekávat a kdy uvidím výsledky?

Úbytek tukové tkáně v dané oblasti je zhruba 25 % a více. Tělo však odumřelé tukové buňky vylučuje postupně, proto jsou první výsledky vidět zhruba po dvou týdnech. Výsledek se dá hodnotit zhruba za 2 až 3 měsíce, protože teprve tehdy je celý proces vyloučení tukových buněk u konce.

Jsou výsledky kryolipolýzy trvalé? Mohu ji případně opakovat?

Díky tomu, že v dané oblasti dojde k úbytku tukových buněk, může být u některých jedinců výsledek kryolipolýzy trvalý. Je však nutné si hlídat životosprávu, protože stejně jako u všech ostatních metod liposukce je toto klíčem k úspěchu. Velmi často zhubnou klienti i mnohem více díky prvním motivačním změnám, které jim pomohou lépe zvládnout i jejich stravovací režim. Pokud ale nejste s výsledkem spokojeni nebo chcete-li výraznější efekt, je možno kryolipolýzu provést ve stejné oblasti znovu, a to nejdříve po 2 měsících, maximálně však ve stejné oblasti 3×. Jinou oblast můžeme ošetřit již po 14 dnech.

Pro koho je kryolipolýza vhodná?

Kryolipolýzu doporučujeme lidem s lehčí nadváhou, maximálně 10 až 15 kg, kteří mají problém pouze s lokalizovaným ukládáním tuku v problematických partiích, jako je břicho, stehna, paže. Zvláště u žen je tato metoda vhodná i k odstranění špíčků na zádech v oblasti podprsenkových partií, které jsou jinak velmi problematické. 

Kryolipolýza – kontraindikace

Přestože je kryolipolýza velmi moderní neinvazivní metoda, má jistá omezení, kdy ji nemůžeme provést. Proto u nás před každou metodou probíhá podrobná konzultace. Kontraindikace u této metody jsou: těhotenství, kojení, IVF zákrok, cukrovka a jiné metabolické poruchy, alergie na chlad, břišní síťka, břišní kýla, nedávné operace v oblasti břicha, akutní onemocnění a některé další. Pokud Vás kryolipolýza zaujala, objednejte se k nám na konzultaci. 

Zajímá Vás, jak vznikla kryolipolýza?

V roce 1970 dva dermatologové – Epstein a Oren – zaznamenali, že děti, které často cucají nanuk, mají na tváři malou oblast zarudnutí, kde pomalu ubývá tuk a vytváří se dolíček. Později provedené výzkumy ukázaly, že tuková tkáň je na změny teploty citlivější než tkáň na bázi vody (kůže a nervy). K objevu liposukce zmražením tak už zbýval jenom krůček.

Z výše uvedeného důkazu vědci vyvodili, že když se sníží teplota tukových buněk, krystalizují a buněčné enzymy přestanou fungovat. Krevní zásobení tukových buněk klesá a ty se vlivem chladu rozpadají. Zatímco tukové buňky zmrznou, kůže a další struktury jsou před chladem chráněny. Tak byla objevena kryolipolýza.

Je třeba říci, že moderní redukce tuku kryolipolýzou není vhodná pro každého. 

Zajímá Vás kryolipolýza Bioshape Biotec Italia? 

Jste profesionál a podnikáte v kosmetickém nebo estetickém oboru? 

Kontaktujte nás pro předvedení přístroje Bioshape Biotec Italia:

pristroje@bodycareclinic.cz

Tel.: +420 608 645 699